Looks

MONDAY!

March 2, 2015

4.jpg

Morning everyone, did you have a good weekend? I have been sick for a week now and I am not recovering at all, don’t know what is happening to me but apparently my immune system cannot bear my current lifestyle. 🙁

6.jpg 5.jpg 2.jpg 3.jpg 8.jpg 11.jpg 1.jpg10.jpg7.jpg

So, basically I had a pretty chill weekend, trying to recover, even though I haven’t recovered 100 %. I really need another two days off to only rest but work calls….Despite being sick I also had 2 pretty amazing meetings which ended up with positive comments and future plans. As you guys already noticed I am trying to post at least 3 to 4 times a week, so all of you who like my blog just check the blog on a daily basis and you will always find something new to read!

Also, the most important thing is that now I have the SIGN UP Option. Just go to Home Category and on the right side you can give your information (Name, Surname and Email) and every time I post something new you will be directly informed via email.

These photos were taken yesterday (Sunday): the sun decided to show up so I thought of taking some good pictures. Now that I bought my CANON is it way easier to plan a photo shoot: I have a number of victims to take photos of me and this time was my bff Gonxhe hahah! Nevertheless, I am contantly taking pictures with my new camera and I think I made a really good decision. Plus taking into consideration that these past months I have worked really h-a-r-d I had to reward myself, hard work pays right?

I chose a casual outfit for this Monday: the white blouse by ZARA, black leggings, black boots and purse by ZARA as well and this half black/half camel fur coat by Forever 21.

If your Monday isn’t going smoothly play some music and I assure you everything will feel better!

kisses,

fishnetsandrainbows

Pra, kisha një fundjavë të qetë, duke u përpjekur të shërohem, edhe pse nuk jam shëruar totalisht ende. Kam nevojë edhe për dy ditë shtesë pushim, por puna thërret. Sido qoftë, edhe pse jo në gjendje shumë të mire, gjatë vikendit pata dy takime mjaftë të rëndesishme: të cilat përfunduan me komente pozitive dhe plane të ardhshme. Besoj se tashmë e keni vërejtur që po mundohem të postoj 3 deri 4 herë në javë, kështu që, ju kisha sygjeru që të e kontrolloni blog-un qdo ditë për shkak se do të gjeni gjithmonë diçka të re për të lexuar !

Diqka shumëëëë e rendesishme të përmendet sot është se e kam shtuar edhe opcionin SIGN UP. Klikoni ne Home dhe në anën e djathtë mundeni me i dhënë informatat e juaja (Emrin, Mbiemrin, Email-in) dhe qdo herë që postoj diqka te rë do te informoheni direkt përmes email-it.

Këto fotografi janë bere dje (të Dielen): ishte kohë me diell dhe mendova që fotografitë do të dilnin të bukura. Tash që e kam blerë aparatin CANON profesional është shume më e lehtë që të e planifikoj ndonjë set fotografik, kam shume viktima pë të më bërë fotot hahah! Jam tepër e lumtur që vendosa të e blej, ishte një vendim i duhur. Plus, duke e marrë parasyshë se muajt e fundit kam punuar tepëëëër, ishte koha që të e shpërblej veten, apo jo?

Zgjodha një outfit më të thjeshtë  për këtë të Hënë: bluzën nga ZARA, është tani e preferuara ime. Kam pare së fundmi në trend shume bluza kësi lloji, pak te tejdukshme dhe me vine ndarëse ne mes: sexy dhe e thjeshtë! Vendosa të e vesh me leggnings dhe cizmet e zeza nga ZARA dhe me këtë palltën prej leshi nga Forever 21.

Kaloni një te Hënë sa më të mirë.

PĂ«rqafime,

fishnetsandrainbows

 

 

You Might Also Like

  • Reply best android app for downloading music March 31, 2017 at 12:19 am

    I simply could not go away your site prior to suggesting that I extremely loved the usual information an individual provide
    for your guests? Is gonna be back often in order to check out new posts

  • Leave a Reply