Looks

Daniel Wellington Watch

December 30, 2014

19.jpgWoop woop are you guys excited cuz I am! It’s only one night before the NYE and 2015. Have you guys made any plans yet and decided what to wear??? I still haven’t decided but hopefully today I’m going to, since there’s no more time left!
3.jpg1.jpg8.jpg13.jpg7.jpg5.jpg12.jpg14.jpg20.jpg6.jpg15.jpg17.jpg

It was literally freezing in Prishtine these past days, and yesterday I decided to head out for a shoot, omg poor me and Blerim who took the pictures! We just snapped some pictures real fast since I barely posed haha!

For this freezing day I chose this really warm fur coat from ZARA (baby pink) which I recently bought and I of course love it. I styled it with a black short dress and the shiny black Dr. Martens! Also the burgundy bag is a new purchase and I decided to wear it with this outfit.

And, as you may notice I took a number of pictures of my beautiful watch. It was a present from Daniel Wellington – a Swedish watch brand (you may learn more here). You can get yours here, plus if you use the “holiday_ritasaraqi” code you will get 15% off when you order on www.danielwellington.com – until 15 January 2015….why not make yourself a present?!!!

Tell me about your NYE plans and your outfit, I’d love to know more!

Happy 2015 people; may this year bring you joy and love and everything you want. Just be thankful and smile! <3

I love you all!

fishnetsandrainbows

Wearing:
ZARA Fur Coat
ZARA Black Dress
ZARA Bag
Dr. Martens
Daniel Wellington Watch

Tung tung njerëëëëz, a jeni të emocionuar??? Vetëm edhe nje natë ka mbetë para vitit 2015. A keni ndonjë plan dhe a keni vendosur qfarë të veshni?? Unë ende jo por shpresoj që deri sot mbasdite do të jem gati!

Ka qenë shume ftohtë në Prishtinë kohët e fundit (siq e dini :p) dhe dje vendosa qe të i bej disa fotografi të veshjes, sidoqoftë, ky photosession zgjati vetëm 15 minuta pasi që une dhe Blerimi (fotografi) ishim duke u ngrirë haha dhe as nuk mund të pozoja!

Për këtë ditë super të ftohtë dimri zgjedha të veshi Palltën nga ZARA të cilen e kam blere javën që shkoi. E kombinova me një fustan të zi të shkurtër nga ZARA dhe me Dr. Martens.

Ma merr menjda që e keni vrejtë se po ashtu kemi bërë shumë fotografi të orës, te cilen e kam dhuratë nga marka Daneil Wellington nga Suedia. Po ashtu nëse deshironi ju ta keni një te tille, deri me daten 15 Janar merrni 15 % zbritje në qoftë se perdorni kodin: holiday_ritasaraqi! Të gjitha orat mundeni me i pa këtu: www.danielwellington.com

Më tregoni më shume për planin e juaj për nesër mbrema dhe për veshjet që i keni zgjedhë!!

Urime 2015, shpresoj që ky vit kë me ju sjellë sa ma shumë dashniiii; mos harroni me qenë të falemderushëm dhe te buzqeshni sa më shumë!

Ju don,

fishnetsandrainbows

 

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply porno December 14, 2016 at 11:23 pm

  It’s awesome to pay a visit this web page and reading the views of all colleagues concerning this piece of writing, while I am
  also zealous of getting familiarity.

 • Reply refresh ballroom March 16, 2017 at 7:29 pm

  What’s Taking place i’m new to this, I stumbled
  upon this I’ve discovered It absolutely helpful and it has aided me out loads.
  I’m hoping to give a contribution & help other
  customers like its aided me. Great job.

 • Reply decorations decorate wedding March 19, 2017 at 8:05 am

  I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts on this kind of
  area . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site.
  Studying this information So i am glad to exhibit that I have
  a very excellent uncanny feeling I found out just what I
  needed. I so much certainly will make sure to do not disregard this web site
  and provides it a glance regularly.

 • Reply add bouquet March 19, 2017 at 3:26 pm

  Some really great articles on this website, thank you for
  contribution.

 • Leave a Reply