Beauty

6 FAVORITE BEAUTY PRODUCTS OF THE MOMENT.

August 25, 2015

BeFunky Collages

Nese keni hasur ndonjehere ne cfardo blogere ne komunitetin e makeup-it, mesiguri se keni qene te interesuara te dini se cfare produkte dhe mjete perdorin ato.  Jo patjeter qe gjithecka te jete perfekte dhe precize ne aplikimin e makeup-it, shumica e blogereve mund te ju drejtojne tek produktet e duhura per makeup, pa pasur nevoje per ndihme profesionale. Ajo cka do perfitoni me se shumti nga rishiqimet e blogit, eshte se te pakten do keni idene se cfare produkti do bleni. Keto jane produktet qe jane shqyrtuar me se shumti nga shumica e blogereve per makeup, por edhe nga ne:

If you have ever surfed on beauty blogs or in the makeup community, you probably have wondered what kind of products and appliances beauty blogs use. Not in need for everything to be perfect and precise in applying makeup; beauty bloggers can really help by pointing you to the right products, without the need for professional help. The reviews will give you the idea of the product you will have in hand before you buy it. These are the products that have been reviewed the most by beauty bloggers and us:

Korrektor per Sy – NARS Radiant Creamy Concealer

Ky eshte nje nder korrektoret e pare te NARS dhe njihet si nder top korrektoret nder brendet tjera. Linja e ketij korrektori nuk ka ndryshuar asnjehere. Jo vetem qe I mbulon rrathet e zi, por edhe balancon pjesen nder sy duke I japur ndricim.

Eye Concealer- NARS Radiant Creamy Concealer

This is one of NARS first collection of eye concealers and it is known as top eye concealers among other brands. There has been no change to this line of collection. Not only it covers the dark circles, but also it balances the area out and it gives more radiance.0607845012344Sherku per fytyre – Chanel Vitalumiere Aqua

Per ne ky sherk do mbetet ende nje nder sherkat me te mire qe kemi provuar deri me tani. Edhe pse ka kohe prej qe kjo linje e Chanel ekziston ne treg, ende mbetet ne listat e shume blogereve. Njihet per permbajtjen e saj te lehte por qe te jep mbulim te mjaftueshem dhe vije ne te gjitha ngjyrat dhe tipat e fytyres.

Foundation – Chanel Vitalumiere Aqua

For us this foundation will remain as one of the best foundations we have ever tried. Even though it has been a long time since it came out for the first time, Chanel Vitalumiere Auqa still is on top of beauty bloggers list as far as foundations go. It is known for its light consistency that gives enough coverage, and it also comes in all shades and all types of skin color.chanel-vitalumiere-aqua-makeupRimel per Sy – Mulled Cider Mac Eye Shadow

Nuk mundesh asnjehere te dukesh keq me nje rimel te Mac. Perpos qe kan zgjidhje pakufi te ngjyrave, rimelet e Mac kan shume pigment dhe nuk fshihen me ore te tera. Ju rekomandojme rimelin ngjyre kafe, qe shkon me cdo ngjyre te lekures dhe syrit.

Eye Shadow – Mulled Cider Mac Eye Shadow

You cannot look bad with a Mac eye shadow on your eyes. Besides the fact that you have a ton of colors to choose, Mac eyes shadows are very pigmented and won’t come off for hours. We recommend any brown color that goes with any skin color.MAC-WarmCozy-Milled-Cider-Eyeshadow

Maskare per Sy – Rimmel Scandal Eyes XX treme

Dhe cfare do benim po te mos kishim maskare?! Brand Rimmel njihet per linjen e tyre te llojllojshme dhe formave te ndryshme te maskarave. Cdo vit Rimmel, sndalet duke na befasuar me ndonje maskare te re. Dhe me e mira e krejt ksaj eshte se po kete brand e kemi dhe ne Kosove. Maskara me e preferuara deri me tani: Rimmel Scandal Eyes XX treme.

Eye Mascara – Rimmel Scandal Eyes XX treme

And what would we do if there was no mascara?! Brand Rimmel is known for its variety of mascaras that come in different shapes and sizes. Every year Rimmel will not stop surprising us by introducing new mascaras. And the best thing is that this brand exists in Kosovo as well. Favorite mascara up till now: Scandal Eyes XX treme.Rimmel_Scandaleyes_Xx_treme_12ml_0_1421661009Balsam per buze – Maybeline Linja Baby Lips

Besoni apo jo, kjo linje e balsamit per buze ka qene e permendur te cdo blogere, dhe jo vetem nje here. Balsamet kane arome te mrekullueshme, dhe jane shume hidratues per buzet qe kane nevoj per trajtim. Mbi te gjitha dy nga balsamet kane SPF apo mbrojtje nga rrezet e diellit, qe e bejne balsamin edhe me te kerkuar.

Lip Balm – Maybeline Baby Lips Collection

Believe it or not, this lipbalm collection by Maybeline has been mentioned in almost every beauty blog, and not just once. The lip balms have a great sweet smell, and are very hydrated for lips that are chapped. Above all, two of these lip balms have SPF on it, making this collection even more wanted.maybelline-baby-lips

Karmin per buze – Mac Ruby Woo

E kush nuk do ta donte te pakten nje karmin nga brandi Mac. Mac njihet me se shumti per linjen e tyre te karminave ku shumica e makeup artistave dhe perdorin kete brand. Karmini qe me se shumti ka pasur shitje dhe eshte perdorur dhe nga vete kengetarja Rita Ota po edhe shume blogere tjera eshte MAC Ruby Woo, karmin me permbajtje mat dhe me nje ngjyre te kuqe qe shkon me cdo ten te lekures. Deri me tash, nuk ka karmin qe mposhte Ruby Woo

Lipstick – Mac Ruby Woo

And who wouldn’t want any lipstick from MAC. Mac Cosmetics above all is known mostly for its lipstick collection. Almost all makeup artists have used MAC cosmetics. The most sold lipstick and the one used a million times by the singer Rita Ora and by every beauty blogger out there is Ruby Woo. This lipstick has a red ruby matt texture that goes with any skin color. Up till now there is no other red lipstick that can beat up Ruby Woo.red-lipstick-MAC-Ruby-Woo-vogue-28nov13-pr

Keto jane disa produkte qe shumica e blogereve i perdorin dhe I pelqejne. A keni perdorur ndonje produkt te lart permendur?! Cfare produkti perdorni qe keni lexuar per te nga blogeret qe I ndjekni online?! Po shpresojme qe edhe ne ju ndihmuam sado pak ne zgjedhjen e juaj te ardhshme te produkteve

These are some products that beauty bloggers use and like. Have you ever tried any product mentioned above?! What product do you use now because you have crossed in it in a beauty blogger you follow?! We hope we helped at least on you next choice in choosing make up products.

Enjoy,

RITA SARAQI 

Written by our newest FAR Contributor: Ejona Blyta #FARtributor

You Might Also Like

 • Reply RosaTorrezrv May 17, 2017 at 5:35 am

  I see your blog needs some unique & fresh content.

  Writing manually is time consuming, but there is solution for
  this hard task. Just search for; Miftolo’s tools rewriter

 • Reply FirstReva December 30, 2017 at 2:10 am

  I have noticed you don’t monetize your blog, don’t waste your
  traffic, you can earn extra bucks every month because
  you’ve got hi quality content. If you want to know how to make extra bucks, search for: Boorfe’s
  tips best adsense alternative

 • Leave a Reply